Numer Iban - Kod Swift http://numeriban-kodswift.com Sun, 05 Dec 2010 13:06:50 +0000 en hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.0 Przelew z Niemiec do Polski http://numeriban-kodswift.com/przelew-z-niemiec-do-polski.html http://numeriban-kodswift.com/przelew-z-niemiec-do-polski.html#comments Sun, 05 Dec 2010 13:06:50 +0000 admin http://numeriban-kodswift.com/?p=323 Do wykonania przelewu międzynarodowego z Niemiec do polski niezbędne jest posiadanie numeru konta w banku w Polsce w formacie IBAN oraz numeru SWIFT banku – instytucji finansowej, w którym odbiorca posiada swój rachunek. Brak poprawnego numeru lub kodu SWIFT (BIC) może znacząco opóźnić czas realizacji przelewu (znane są przypadki, gdzie przelew realizowany był ponad 3 tygodnie) a w skrajnych przypadkach przelew wróci na nadawcy a my poniesiemy dodatkowe koszty.

Numer w formacie IBAN

Na obszarze polski rachunki bankowe składają się z 26 cyfr plus wyróżnika kraju – PL. Wyróżnik kraju niezbędny jest do otrzymania wpłaty z zagranicy. Numer konta wraz z wyróżnikiem PL nazywany jest numerem konta w formacie IBAN.

Kolejną istotną sprawą jest numer SWIFT (BIC) banku odbiorcy. Numer SWIFT identyfikuje instytucję finansową w której odbiorca wpłaty posiada swój rachunek. Przed wykonaniem przelewu, zawsze należy poprosić odbiorcę wpłaty o kod Swift jego banku.

Aby zrobić przelew ponad graniczny Niemiec do Polski powinieneś podać:
- dane przyjmującego wpłatę
- numer konta w formacie IBAN przyjmującego wpłatę
- kod SWIFT (BIC) instytucji finansowej w której przyjmujący prowadzi swoje konto bankowe
- numer IBAN i kod SWIFT swojego konta bankowego

Czas realizacji przelewu z Niemiec do Polski

Zgodnie z międzynarodowym prawem bankowych czas przelewu nie powinien przekroczyć 6 dni roboczych. Większość banków realizuje przelewy do Niemiec w przeciągu 2-3 dni roboczych.

Kolejną istotną kwestią przy dokonywaniu przelewów międzynarodowych a Niemiec do Polski są koszty i prowizję bankowe za transfer środków. Szczególnie istotne jest to przy przelewaniu niewielkich kwot za zakupy internetowe. W takim wypadku warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług jednej z firm specjalizujących się w transgranicznym transferem środków np. PayPal czy Moneybookers.

]]>
http://numeriban-kodswift.com/przelew-z-niemiec-do-polski.html/feed 2
Przelew z Polski do Niemiec http://numeriban-kodswift.com/przelew-z-polski-do-niemiec.html http://numeriban-kodswift.com/przelew-z-polski-do-niemiec.html#comments Sun, 05 Dec 2010 12:49:01 +0000 admin http://numeriban-kodswift.com/?p=320 W celu wykonania przelewu międzynarodowego z Polski do Niemiec potrzebujemy numery konta odbiorcy ( w banku niemieckim) w formacie IBAN oraz kod SWIFT ( kod BIC) banku odbiorcy. Nieprawidłowy format rachunku spowodować może, że wpłata wróci do nadawcy a w najlepszym wypadku dojdzie z dużym opóźnieniem.

NA obszarze Niemiec numer konta składa się z 20 cyfr poprzedzonych wyróżnikiem kraju DE. Wyróżnik DE niezbędny jest do identyfikacji przelewów przychodzących z zagranicy (np. z Polski). Numer konta wraz z identyfikatorem kraju określany jest numerem rachunku w formacie IBAN.

Kolejną istotną sprawą jest numer SWIFT (BIC) banku odbiorcy. Numer SWIFT identyfikuje instytucję finansową w której odbiorca wpłaty posiada swój rachunek. Przed wykonaniem przelewu, zawsze należy poprosić odbiorcę wpłaty o kod Swift jego banku.

Aby zrobić przelew ponad graniczny z Polski do Niemiec powinieneś podać:
- dane przyjmującego wpłatę
- numer konta w formacie IBAN przyjmującego wpłatę
- kod SWIFT (BIC) instytucji finansowej w której przyjmujący prowadzi swoje konto bankowe
- numer IBAN i kod SWIFT swojego konta bankowego

Kwota standardowego przelewu międzynarodowego nie powinna przekraczać 50000 euro. W przypadku przelewania większych kwot, należy zasięgnąć informacji w banku w którym posiadamy rachunek ( rozporządzenie ministra finansów o przelewach trans granicznych)

Czas realizacji przelewu z Polski do Niemiec

Zgodnie z międzynarodowym prawem bankowych czas przelewu nie powinien przekroczyć 6 dni roboczych. Większość banków realizuje przelewy do Niemiec w przeciągu 2-3 dni roboczych.

Kolejną istotną kwestią przy dokonywaniu przelewów międzynarodowych a Polski do Niemiec są koszty i prowizję bankowe za transfer środków. Szczególnie istotne jest to przy przelewaniu niewielkich kwot za zakupy internetowe. W takim wypadku warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług jednej z firm specjalizujących się w transgranicznym transferem środków np. PayPal czy Moneybookers.

]]>
http://numeriban-kodswift.com/przelew-z-polski-do-niemiec.html/feed 1
Godziny przelewów w mbanku http://numeriban-kodswift.com/godziny-przelewow-w-mbanku.html http://numeriban-kodswift.com/godziny-przelewow-w-mbanku.html#comments Sun, 05 Dec 2010 12:11:23 +0000 admin http://numeriban-kodswift.com/?p=317 Wielu z nas zastanawia się, o której godzinie dojdzie przelew na nasze konto w MBANKU. Transfery środków realizowane są sesjami wychodzącymi i przychodzącymi realizowanymi pomiędzy bankami – sesje elixir.  Przelewy międzybankowe realizowane są jedynie w dni robocze. Składając dyspozycję przelewu w dzień wolny, pamiętajmy, że przelew wyjdzie z naszego banku dopiero pierwszą sesją w najbliższym dniu roboczym.

Przelewy wychodzące w MBANKU ( sesje wychodzące ) realizowane są w następujących godzinach:

Godziny wysyłki przelewów w MBANKU:

05:55
9:55
13:25
16:55 (wyłącznie przelewy do ZUS)

Przykład: Wykonując przelew z MBANKU do PKOBP w dniu roboczym o godzinie 10,30 środki wyjdą z naszego banku pierwszą sesją wychodzącą czyli o 13,25. U odbiorcy przelewu środki pojawią się dopiero po sesji przychodzącej w PKOBP.

Przelewy przychodzące na nasze konto (sesje otrzymywania wpłat i przelewów):

Godziny otrzymania przelewów w MBANKU:

12:00
15:00
18:15

Wszelkie przelewy realizowane pomiędzy rachunkami w MBANKU realizowane są natychmiast po wykonaniu przelewu. Dyspozycje przelewu do innych banków złożone w sobotę, niedzielę i święta realizowane są pierwszą sesją wychodzącą w najbliższym dniu roboczym.

]]>
http://numeriban-kodswift.com/godziny-przelewow-w-mbanku.html/feed 1
SWIFT – AIG Bank http://numeriban-kodswift.com/swift-aig-bank.html http://numeriban-kodswift.com/swift-aig-bank.html#comments Thu, 02 Sep 2010 18:54:40 +0000 admin http://numeriban-kodswift.com/?p=314 Kod SWIFT to 8 numerowy kod obejmujący cyfry i litery stosowany w przelewach międzybankowych do identyfikacji instytucji finansowej. W europie kod SWIFT nazywany jest kodem BIC. Pamiętajmy, że obie definicje są poprawne i definiują ten sam kod. W indywidualnych przypadkach kod SWIFT może posiadać 3 dodatkowe cyfry oznaczające jednostkę instytucji finansowej. Kod SWIFT AIG Banku to oryginalny kod przeznaczony jedynie dla AIG Banku.

Jaki jest kod SWIFT AIG Banku?

Kod SWIFT AIG Banku jest następujący: AIPOPLP1

Kod SWIFT wymagany jest do zrealizowania przelewów z i do naszego kraju. Przelewy gotówkowe w euro do takich krajów jak np. Wielka Brytania, Holandia czy Indie zawsze wymagają zastosowania kodu SWIFT instytucji finansowej. Kod ten konieczny jest również do wypłat i wpłat środków od firm bukmacherskich i pośredniczących w światowej wymianie handlowej takich jak np. Moneybookers czy PayU. Wykonując przelew zagraniczny pamiętajmy o wymogu podania prawidłowego numeru IBAN.

Aby wykonać przelew ponad graniczny z AIG Banku musisz podać:
- dane przyjmującego przelew
- numer konta w standardzie IBAN adresata wpłaty
- kod SWIFT (BIC) banku w którym przyjmujący prowadzi swój rachunek bankowy
- numer IBAN i kod SWIFT swojego konta bankowego w AIG Banku (SWIFT – AIPOPLP1)

]]>
http://numeriban-kodswift.com/swift-aig-bank.html/feed 2
SWIFT – Alior Bank http://numeriban-kodswift.com/swift-alior-bank.html http://numeriban-kodswift.com/swift-alior-bank.html#comments Thu, 02 Sep 2010 18:46:53 +0000 admin http://numeriban-kodswift.com/?p=312 Kod SWIFT to 8 cyfrowy kod mieszczący w sobie cyfry i litery wykorzystywany w przelewach pieniężnych do rozpoznania instytucji finansowej. W europie kod SWIFT nazywany jest kodem BIC. Pamiętajmy, że oba oznaczenia są właściwe i symbolizują ten sam kod. W szczególnych okolicznościach kod SWIFT może obejmować 3 dodatkowe cyfry oznaczające komórkę banku. Kod SWIFT Alior Banku to indywidualny kod przeznaczony tylko i wyłącznie dla Alior Banku.

Jaki jest kod SWIFT Alior Banku?

Kod SWIFT Alior Banku jest następujący: ALBPPLPW

Kod SWIFT  do zrealizowania przelewów z i do naszego kraju. Przelewy gotówkowe w euro do takich krajów jak np. Wielka Brytania, Włochy czy Indie zawsze wymagają zastosowania kodu SWIFT banku. Kod ten wymagany jest również do wypłat i wpłat środków od firm bukmacherskich i pośredniczących w światowej wymianie handlowej takich jak np. Western Union czy PayU. Realizując przelew zagraniczny pamiętajmy o obowiązku podania aktualnego numeru IBAN.

Aby przeprowadzić przelew ponad graniczny z Alior Banku powinieneś podać:
- dane adresata przelewu
- numer rachunku w formacie IBAN odbiorcy przelewu
- kod SWIFT (BIC) instytucji finansowej w której adresat posiada swoje konto bankowe
- numer IBAN i kod SWIFT swojego konta bankowego w Alior Banku (SWIFT – ALBPPLPW)

]]>
http://numeriban-kodswift.com/swift-alior-bank.html/feed 2
SWIFT – Allianz Bank http://numeriban-kodswift.com/swift-allianz-bank.html http://numeriban-kodswift.com/swift-allianz-bank.html#comments Thu, 02 Sep 2010 18:44:11 +0000 admin http://numeriban-kodswift.com/?p=310 Kod SWIFT to 8 numerowy kod zawierający cyfry i litery używany w transferach międzybankowych do ustalenia banku. Na świecie kod SWIFT określany jest kodem BIC. Pamiętajmy, że oba określenia są poprawne i definiują ten sam kod. W specjalnych przypadkach kod SWIFT może obejmować 3 dodatkowe symbole oznaczające placówkę instytucji finansowej. Kod SWIFT Allianz Banku to indywidualny kod przypisany tylko dla Allianz Banku.

Jaki jest kod SWIFT Allianz Banku?

Kod SWIFT Allianz Banku jest następujący: ALLBPLPW

Kod SWIFT potrzebny jest do realizacji przelewów z i do naszego kraju. Przelewy gotówkowe w frankach do takich krajów jak np. Irlandia, Francja czy Tajwan zawsze wymagają podania kodu SWIFT instytucji finansowej. Kod ten potrzebny jest również do wypłat i wpłat środków od firm bukmacherskich i pośredniczących w międzynarodowej wymianie handlowej takich jak np. Western Union czy PayU. Przelewając środki pamiętajmy o wymogu podania stosowanego numeru IBAN.

Aby zrobić przelew ponad graniczny z Allianz Banku powinieneś podać:
- dane przyjmującego przelew
- numer rachunku w standardzie IBAN adresata wpłaty
- kod SWIFT (BIC) banku w którym przyjmujący prowadzi swoje konto bankowe
- numer IBAN i kod SWIFT swojego rachunku bankowego w Allianz Banku (SWIFT – ALLBPLPW)

]]>
http://numeriban-kodswift.com/swift-allianz-bank.html/feed 1
SWIFT – Bank BPH http://numeriban-kodswift.com/swift-bank-bph.html http://numeriban-kodswift.com/swift-bank-bph.html#comments Thu, 02 Sep 2010 18:38:36 +0000 admin http://numeriban-kodswift.com/?p=308 Kod SWIFT to 8 numerowy kod zawierający cyfry i litery wykorzystywany w transferach pieniężnych do ustalenia banku. Na świecie kod SWIFT nazywany jest kodem BIC. Pamiętajmy, że obie definicje są właściwe i symbolizują ten sam kod. W szczególnych wypadkach kod SWIFT może zawierać 3 dodatkowe cyfry oznaczające jednostkę instytucji finansowej. Kod SWIFT Banku BPH to indywidualny kod przeznaczony tylko i wyłącznie dla Banku BPH.

Jaki jest kod SWIFT Banku BPH?

Kod SWIFT Banku BPH jest następujący: BPHKPLPK

Kod SWIFT konieczny jest do realizacji przelewów z i do naszego kraju. Przelewy walutowe w frankach do takich krajów jak np. Irlandia, Niemy czy Indie zawsze wymagają wpisania kodu SWIFT banku. Kod ten konieczny jest również do wypłat i wpłat pieniędzy od firm bukmacherskich i pośredniczących w międzynarodowej wymianie handlowej takich jak np. Moneybookers czy PayU. Przelewając środki pamiętajmy o obowiązku podania stosowanego numeru IBAN.

Aby zrealizować przelew międzynarodowy z Banku BPH musisz podać:
- dane adresata przelewu
- numer rachunku w wymiarze IBAN przyjmującego przelew
- kod SWIFT (BIC) instytucji finansowej w której adresat posiada swój rachunek bankowy
- numer IBAN i kod SWIFT swojego rachunku bankowego w Banku BPH (SWIFT – BPHKPLPK)

]]>
http://numeriban-kodswift.com/swift-bank-bph.html/feed 0
SWIFT – Bank DnB NORD http://numeriban-kodswift.com/swift-bank-dnb-nord.html http://numeriban-kodswift.com/swift-bank-dnb-nord.html#comments Thu, 02 Sep 2010 18:12:13 +0000 admin http://numeriban-kodswift.com/?p=305 Kod SWIFT to 8 znakowy kod składający się z cyfr i liter wykorzystywany w przelewach pieniężnych do rozpoznania banku. Na obszarze europy kod SWIFT nazywany jest kodem BIC. Pamiętajmy, że oba określenia są prawidłowe i określają ten sam kod. W indywidualnych okolicznościach kod SWIFT może posiadać 3 dodatkowe znaki oznaczające placówkę instytucji finansowej. Kod SWIFT Banku DnB NORD to szczególny kod nadany jedynie dla Banku DnB NORDu.

Jaki jest kod SWIFT Banku DnB NORD?

Kod SWIFT Banku DnB NORD jest następujący: MHBFPLPW

Kod SWIFT stosowany jest do zrealizowania przelewów z i do naszego kraju. Przelewy gotówkowe w frankach do takich państw jak np. Anglia, Włochy czy Indie zawsze wymagają wpisania kodu SWIFT instytucji finansowej. Kod ten wymagany jest również do wypłat i wpłat środków od firm bukmacherskich i pośredniczących w światowej wymianie handlowej takich jak np. Moneybookers czy PayPal. Przelewając środki pamiętajmy o obowiązku podania poprawnego numeru IBAN.

Aby zrobić przelew ponad graniczny z Banku DnB NORD powinieneś podać:
- dane przyjmującego wpłatę
- numer konta w formacie IBAN przyjmującego wpłatę
- kod SWIFT (BIC) instytucji finansowej w której przyjmujący prowadzi swoje konto bankowe
- numer IBAN i kod SWIFT swojego konta bankowego w Banku DnB NORD (SWIFT – MHBFPLPW)

]]>
http://numeriban-kodswift.com/swift-bank-dnb-nord.html/feed 1
SWIFT – Bank Millennium http://numeriban-kodswift.com/swift-bank-millennium.html http://numeriban-kodswift.com/swift-bank-millennium.html#comments Thu, 02 Sep 2010 18:00:00 +0000 admin http://numeriban-kodswift.com/?p=302 Kod SWIFT to 8 cyfrowy kod zawierający cyfry i litery stosowany w przelewach pieniężnych do ustalenia banku. Na świecie kod SWIFT nazywany jest kodem BIC. Pamiętajmy, że oba określenia są stosowane wymiennie i oznaczają ten sam kod. W indywidualnych sytuacjach kod SWIFT może obejmować 3 dodatkowe symbole oznaczające placówkę banku. Kod SWIFT Banku Millennium to szczególny kod nadany tylko dla Banku Millennium.

Jaki jest kod SWIFT w Banku Millennium?

Kod SWIFT Banku Millennium jest następujący: BIGBPLPW

Kod SWIFT stosowany jest do zrealizowania przelewów z i do polski. Przelewy walutowe w dolarach do takich krajów jak np. Irlandia, Niemy czy Indie zawsze wymagają zastosowania kodu SWIFT banku. Kod ten wymagany jest również do wypłat i wpłat pieniędzy od firm bukmacherskich i pośredniczących w międzynarodowym handlu takich jak np. Moneybookers czy PayPal. Realizując przelew zagraniczny pamiętajmy o potrzebie podania dokładnego numeru IBAN.

Aby zrealizować przelew międzynarodowy z Banku Millennium powinieneś podać:
- dane adresata wpłaty
- numer rachunku w formacie IBAN adresata przelewu
- kod SWIFT (BIC) instytucji finansowej w której odbiorca posiada swój rachunek bankowy
- numer IBAN i kod SWIFT swojego rachunku bankowego w Banku Millennium (SWIFT – BIGBPLPW)

]]>
http://numeriban-kodswift.com/swift-bank-millennium.html/feed 2
SWIFT – Bank Pocztowy http://numeriban-kodswift.com/swift-bank-pocztowy.html http://numeriban-kodswift.com/swift-bank-pocztowy.html#comments Thu, 02 Sep 2010 17:54:28 +0000 admin http://numeriban-kodswift.com/?p=299 Kod SWIFT to 8 numerowy kod obejmujący cyfry i litery używany w transferach gotówkowych do ustalenia instytucji finansowej. W europie kod SWIFT nazywany jest kodem BIC. Pamiętajmy, że oba określenia są poprawne i definiują ten sam kod. W rzadkich przypadkach kod SWIFT może posiadać 3 dodatkowe znaki oznaczające jednostkę instytucji finansowej. Kod SWIFT Banku Pocztowym to niepowtarzalny kod przypisany jedynie dla Banku Pocztowego.

Jaki jest kod SWIFT Banku Pocztowego?

Kod SWIFT Bank Pocztowego jest następujący: POCZPLP4

Kod SWIFT potrzebny jest do dokonania przelewów z i do naszego kraju. Przelewy walutowe w frankach do takich państw jak np. Irlandia, Holandia czy Tajwan zawsze wymagają zastosowania kodu SWIFT banku. Kod ten wykorzystywany jest również do wypłat i wpłat funduszy od firm bukmacherskich i pośredniczących w międzynarodowym handlu takich jak np. Moneybookers czy PayPal. Dokonując przelewu zagranicznego pamiętajmy o potrzebie podania dokładnego numeru IBAN.

Aby przeprowadzić przelew międzynarodowy z Banku Pocztowego powinieneś podać:
- dane odbiorcy przelewu
- numer rachunku w wymiarze IBAN adresata przelewu
- kod SWIFT (BIC) instytucji finansowej w której adresat prowadzi swoje konto bankowe
- numer IBAN i kod SWIFT swojego rachunku bankowego w Banku Pocztowym  (SWIFT – POCZPLP4)

]]>
http://numeriban-kodswift.com/swift-bank-pocztowy.html/feed 1